Rydzyk dostanie 100 mln złotych do 2020 roku. Wszystko z naszych podatków – BystryJanusz.pl – Najlepsze dowcipy w sieci!

Rydzyk dostanie 100 mln złotych do 2020 roku. Wszystko z naszych podatków

Ojciec Tadeusz Rydzyk planuje stworzenie Muzeum, co zapowiadał jeszcze rok temu. Jak się okazuje, na jego projekt mają złożyć się wszyscy Polacy i nikt nie będzie pytał ich o zgodę.

„To nie będzie zwykłe muzeum”

Ojciec Dyrektor, twórca Radia Maryja i prezes Fundacji Lux Veritatis, jeszcze rok temu zapowiedział, że ma zamiar stworzyć muzeum związane z historią naszego kraju. Ma być ono bardzo wyjątkowe ze względu na jego związek z osobą Ojca Świętego Jana Pawła II.

Chcemy zrobić jeszcze jedną rzecz: Muzeum Pamięć i Tożsamość, które ma pokazywać historię Polski taką, jak widział i przekazywał ją Jan Paweł II. To nie będzie zwykłe muzeum

Projekt umowy

Tygodnik Nie dodarł właśnie do projektu umowy, która ma zostać zawarta między wicepremierem i ministrem kultury Piotrem Glińskim, a Fundacją Lux Veritatis.

Według Nie ostanie poprawki, jakich dokonano w dokumencie, pochodzą z 17 maja tego roku. Czego dokładnie ma dotyczyć projekt tej umowy? Stworzenia Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, które stanąć ma w Toruniu na działce znajdującej się pomiędzy akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Podobno teren ten fundacja Lux Veritatis pozyskała od wojewody za nieco ponad 100 tysięcy złotych, z 85% bonifikatą.

Wiadomo również, że Muzeum będzie miało nieograniczone prawo do użytkowania budynku biblioteki szkoły, a także i Kaplicy Pamięci w Sanktuarium. Dyrektora nowo powstałej instytucji ma powołać minister. Ma się to jednak odbyć „po uzgodnieniu kandydatury z Założycielem”. Wygląda więc na to, że osoba, która nie będzie miała poparcia Ojca Rydzyka nie będzie mogła objąć tegoż stanowiska.

Jednak to jeszcze nie wszystko…

Przysłowiową „wisienką na torcie” jest fakt, że w projekcie tej umowy wicepremier Gliński zobowiązał się, aby z naszych podatków przekazać na ten szczytny cel minimum 100 mln złotych do 2020 roku.

Dziennikarze Faktu próbowali dowiedzieć się w ministerstwie, czy umowa ta została już podpisana oraz czy zapisy z jej projektu będą miały taki sam kształt. Niestety, nie udało im się uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Źródło: fakt.pl | Fotografie: instagram.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Comments

Loading...